Labioplastika (korekce, zmenšení) zevního genitálu u žen

Každá žena má jiný vzhled, tvar, velikost a pigmentaci malých stydkých pysků. Mohou někdy výrazně vystupovat nad velké stydké pysky nebo mají tvar, který se ženě nelíbí.

Výrazně velké stydké pysky vadí při chůzi, jízdě na kole, sexuálním styku, v těsném oblečení nebo jsou patrné ve spodním prádle a plavkách nebo se jedná o problém čistě estetický, který ubírá ženě na sebevědomí.

Řešením je provedení labioplastiky. Jedná se o esteticko-chirurgický výkon, při němž se zmenší malé stydké pysky a eventuelně upraví jejich asymetrie. Výkon je s okamžitým efektem, pouze je nutné počkat na vymizení otoku a zhojení.

Labioplastiku provádíme vždy mimo období menstruace.
Operace má několik modifikací a výběr vhodné metody závisí na tvaru stydkých pysků. Operace se nejčastěji provádí v lokální anestezii, eventuelně na přání v celkové anestezii.

Při operaci se nezasahuje do porodních cest, ani se neupravuje poštěváček. Také pochva není tímto zákrokem nijak zasažena. Nejedná se tedy o ženskou obřízku. Pouze o úpravu zvětšených nebo nesymetrických malých stydkých pysků.

Během výkonu se odstraní nadbytečná část malých stydkých pysků a rány se sešijí vstřebatelnými stehy. Je doporučeno 2 týdny bez sportu a 3-4 týdny bez sexuálních aktivit.