Rozšíření červeně rtů

Plné rty jsou jedním s charakteristických znaků mladosti a krásy ženy. Zvětšení rtů je určeno pro ženy, které nejsou spokojeni s tvarem či velikostí svých rtů, chtějí jim dodat objem a smyslnost.

Pro dočasné zvětšení se používá nejčastěji syntetický vstřebatelný materiál jako je kyselina hyaluronová. Tento postup je ideální pro ženy, které si chtějí „vyzkoušet“, zda jim bude nový tvar rtů vyhovovat a nechtějí podstupovat chirurgický zákrok.
Pro zvětšení rtů lze též použít vlastní tuk nebo silikonový implantát PermaLip, který lze případně též odstranit a rty se tak vrátí téměř k původnímu tvaru a velikosti. V případě požadavku na trvalé zvětšení rtů existují i chirurgické úpravy rtů.

Při dočasném zvětšení rtů po znecitlivění ošetřované oblasti rtů anestetickou mastí se aplikuje do rtu tenkou jehličkou syntetický materiál kyselina hyaluronová též s obsahem lokálního anestetika, ret se naplní a materiál se ve rtu rozmasíruje, aby se rovnoměrně rozprostřel.
U využití vlastního tuku se tuk odebírá nejčastěji z oblasti břicha, kdy se v místním znecitlivění odsaje jeho malé množství a aplikuje do rtů. V případě zvětšení rtů pomocí implantátu PermaLip se vytvoří nejprve malé ranky po stranách rtu, kterými se následně protáhne zvolený implantát a usadí ve rtu. Drobné ranky po stranách se sešijí stehem.