Korekce jizvy z kosmetických důvodů

Trápí Vás jizva na viditelném místě? Nechte si ji zlepšit či alespoň upravit!

Jizvy vznikají vždy při každém porušení kůže, jejich tvar a velikost závisí na řadě faktorů. Jizev se nikdy není možné zcela zbavit, ale lze příznivě ovlivnit jejich tvar a velikost. Jednou z metod je odstranění jizev chirurgickou cestou. Operační rána se po odstraněné jizvě následně hojí jizvou jemnější, méně nápadnou.

Chirurgické odstranění jizev je vhodné zejména v případech, kdy došlo ke komplikovanému hojení rány, zejména z důvodů infekce. Chirurgická korekce jizvy se nepoužívá u osob se sklonem k tvorbě nadměrných jizev, tzv. keloidů.

Chirurgické odstranění jizev se provádí v místní anestezii nebo při velkém rozsahu jizvy v celkové anestezii. Původní jizva se odstraní a rána sešije tak, aby nová jizva byla co nejtenčí a méně nápadná. Stehy bývají většinou vstřebatelné a není nutné je odstraňovat. Za 2-3 týdny od zákroku se začínají provádět tlakové masáže + je možno použít krémy působící na příznivé hojení jizev, které jizvu zjemní a zlepší její vzhled. Jizvu je nutné několik měsíců chránit před slunečním zářením.