Zmenšení prsou

Mnoho žen trápí velká, povislá prsa, která často zapříčiňují potíže charakteru bolestí zad, krční páteře a hlavy. Současně se pod prsy často tvoří nepříjemná vyrážka, velká prsa vadí při sportu, výběru spodního prádla a oblečení.

Zmenšení poprsí se provádí až po ukončení vývoje prsou, tedy nejdříve po 18. roce věku. Během operace odstraníme nadbytečnou prsní a tukovou tkáň a kůži. Zmenšíme velikost prsu na přání pacientky, prsa přizvedneme vzhůru a výrazně také zlepšíme tvar prsou.

Prsní dvorec s bradavkou vysuneme vzhůru a vytvoříme tak mladistvější tvar prsu. Operační řezy vedeme nejčastěji v podprsní rýze a směrem vzhůru k prsní bradavce. Výsledná jizva na prsu má tvar kotvy. Při operaci také většinou zmenšíme prsní dvorec na požadovanou velikost. Operační výkon nebývá výrazně bolestivý. Po operaci cca 2-3 měsíce nosíte elastické kompresní prádlo (zdravotní podprsenku), které slouží stabilizaci prsu. Návrat k běžným denním činnostem je možný po cca 1-2 týdnech.

Většina žen se odhodlává k operaci zmenšení prsů několik let. Po absolvování operace zjišťují, že mohly jít již mnohem dříve.