Operace poklesu dolní poloviny obličeje a krku (face lifting)

Cílem operace je přizvednout povolenou kůži obličeje a vyhladit vrásky v oblasti dolních víček, tváří, horního rtu, brady a krku. Výsledkem je mladistvější vzhled obličeje bez povolené kůže a hlubokých vrásek.

Výkon se provádí v celkové anestezii nebo analgosedaci (celkový útlum vědomí bez pocitů bolesti), kdy jizvy jsou skryty ve vlasaté části hlavy, před a za ušním boltcem. Provádí se odstranění nadbytečné kůže a její vypnutí. Odstraní se tak ochablá kůže.

Podle množství přebytečné kůže v obličeji provádíme buď klasický facelift nebo minifacelift s kratšími řezy a jizvami. Kompletním faceliftem omladíme střední část obličeje, oblast dolní čelisti a krku. Napneme uvolněné svaly a odstraníme přebytečnou kůži. V případě korekce pouze střední části obličeje, kde přebytek kůže není příliš velký, bude stačit minifacelift.

Po operaci se pravidelně objevuje otok, který účinně mizí přikládáním chladných obkladů během několika dnů. Efekt operace je viditelný prakticky ihned po vymizení otoků. Stehy se odstraňují většinou za 10 dnů od operace.
Facelift je možné doplnit přenosem vlastního tuku nebo aplikací injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové.

Operaci lze vhodně zkombinovat např. s operací očních víček.